Zajímavosti o Edinburghu

Edinburgh, hlavní a zároveň druhé největší město Skotska, přezdívané také jako „Atény severu“, se roprostírá na sedmi zelených kopcích u zálivu Firth of Forth. V 18. století získalo reputaci ideologického centra v oblasti medicíny, ekonomiky a filozofie. Jeho stavby jsou mnohdy inspirovány jedinečnou římskou architekturou. Tajuplné uličky jako z filmů o Harrym Potterovi, které zažily mnoho záhadných událostí, by toho věděly o historii Edinburghu vyprávět opravdu hodně. Fascinující Edinburgh má jednoduše svou vlastní tajemnou příchuť, kterou lze zdokonalit ještě sklenkou pověstné skotské whisky. V Edinburghu žili mnozí významní spisovatelé, dokonce i samotná J.K. Rowlingová, přičemž město se stalo prvním Městem literatury pod záštitou UNESCO.

 

Majestátní zámek, kouzelné uličky, nádherné zelené parky, festivaly a pouliční umělci – Edinburgh je zkrátka ideální volba, pokud hledáte perfektní víkendovou destinaci.

 

Jak se dostat letecky do Edinburghu?

Hlavní město Skotska se těší mimořádné oblibě iu nás v Čechách. Levné letenky do Edinburghu seženete nejčastěji z Prahy přes nízkonákladové letecké společnosti Ryanair a easyJet či aerolinky Lufthansa nebo Brussels Airlines. Průměrná délka přímého letu trvá přibližně dvě hodiny a 45 minut. Cílovým letištěm je Edinburgh Airport. Akciové letenky do Edinburghu však seženete i z Vídně či Bratislavy, odkud také létá společnost Ryanair.

 

Jak vidíte, výhodných leteckých spojení je z našich končin docela dost. Stačí si už jen vybrat.

Levné letenky do Edinburghu

Zajímavé články o Edinburghu

Edinburgh Vánoce
Edinburgh: 10 tipů na vánoční a silvestrovský program
Hrad Edinburgh
8 tipů, jak si co nejlépe užiješ Edinburgh
Skotsko roadtrip
10 důvodů, proč navštívit Skotsko