Zajímavosti o Londýně

Hledáte levné letenky do Londýna? Vyberte si z naší bohaté nabídky letenek za top ceny a poznejte druhou nejnavštěvovanější destinaci světa na vlastní kůži. Toto sídlo královské rodiny, Římany kdysi nazývané také Londinium, nabízí svým návštěvníkům více než jen červené telefonní budky či typické černé taxíky. Londýn, rozpínající se na březích Temže, je několikamilionové kosmopolitní město s multikulturní atmosférou, kde můžete slyšet až 300 různých jazyků.

 

A které slovo nejlépe vystihuje Londýn? My říkáme „diverzita“! Hlavní město Velké Británie má až neuvěřitelných 48 čtvrtí a každá z nich je svým způsobem jedinečná. Mezi ty nejznámější jednoznačně patří historické City of London, muzejní Kensington, zelený Hyde Park, starobylý Westminster, divadelní West End, rebelský Camden, hipsterský Covent Garden či pobřežní South Bank. V Londýně se rozhodně nudit nebudete.

 

Jak se dostat letecky do Londýna?

Lety do Londýna jsou velmi oblíbené také v Čechách. Přímou linkou z Prahy si do Londýna zaletíte přibližně za 2 hodiny a 50 minut. Levné letenky do Londýna však seženete i z Brna, Ostravy či Vídně. Letecké spojení provozují zejména nízkonákladové společnosti Ryanair a Wizz Air, dostupné jsou ale i letenky od společnosti EasyJet.

 

Levných letů do nezapomenutelného Londýna je z našich končin opravdu mnoho. Stačí si jen vybrat, který vám vyhovuje nejvíce.

Levné letenky do Londýna

Zajímavé články o Londýně

Londýn odhalil po rekonstrukcích nový vzhled hodin na věži Big Ben
Londýn má nový 7-metrový Mars.
V Hyde parku vyroste panoramatický kopec
Nejlepší místa na rok 2021: Vítězem je opět Londýn